چهارمین کنفرانس زیست‌شناسی سامانه‌های ایران

سومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان
27 نوامبر 2019
آغاز پذیرش مقالات و ثبت نام در چهارمین کنگره بین المللی و شانزدهمین کنگره ملی ژنتیک ایران
10 دسامبر 2019

چهارمین کنفرانس زیست‌شناسی سامانه‌های ایران

 

به نام حضرت دوست        که هر چه داریم از اوست

با استعانت از خداوند منان، چهارمین کنفرانس زیست‌شناسی سامانه‌های ایران در تاریخ 6 و 7 اسفند ماه 1398 با محوریت “بهره مندی از توان متخصصین داخلی” در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری برگزار خواهد شد.
قریب به 30 سال از ظهور زیست‌فناوری در کشور می­گذرد. حاصل تلاش‌های مجدانه اساتید این حوزه، تربیت نیروی انسانی متخصص، تولید علم، تولید محصول و تجاری‌سازی یافته­ های زیست فناوری در کشور است. طی زمانی که گذشت، استفاده از ابزارهای مهندسی ژنتیک و بیوانفورماتیک دریچه­ های جدیدی را به روی عالمان و عاملان زیست فناوری کشور گشود. اما همیشه یک پرسش مطرح بود که “آیا همه ابعاد سامانه ­های زیستی مد نظر قرار گرفته­ است؟” و ” در سامانه مد نظر چه نقاط نامکشوف و غیرقابل کنترلی وجود دارد؟” جواب به این سوالات، نگاه دقیق و همه جانبه را می­ طلبید که همان زیست­ شناسی سامانه­ ای بود.
کنفرانس چهارم در ادامه سه کنفرانس قبلی، رخداد مهمی در عرصه زیست‌فناوری کشور خواهد بود و تلاش مسئولین کنفرانس بر این است تا با حضور فعّال فرهیختگان و علاقمندان زیست‌فناوری کشور در طی دو روز سخنرانان کلیدی در حوزه‌های مختلف پزشکی، صنعت، کشاورزی و علوم زیستی در مورد زمینه‌های تخصصی مربوطه به ارائه دستاوردها بپردازند. کارگاه‌های آموزشی تخصصی و ارائه مقالات به صورت شفاهی و پوستر نیز از برنامه‌های اصلی کنفرانس خواهد­بود. از دیگر برنامه­ های مورد نظر در این کنفرانس بررسی نقشه راه کشور در زمینه زیست­ شناسی سامانه­ ها است که با حضور فعّال شرکت­ کنندگان در کنفرانس انجام خواهد­شد. امید که با همکاری و همدلی همه دلباختگان عرصه­ های علم و فناوری علی­ الخصوص متخصصین و فعّالان زیست­ شناسی سامانه‌ها بتوانیم کنفرانس چهارم را در شأن و جایگاه ایران اسلامی برگزار کنیم.

کنفرانس زیست­ شناسی سامانه­ های ایران

 زمان: 6 و 7 اسفند ماه 1398

مکان: پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری

دیدگاه ها بسته شده است