چهارمین کنفرانس زیست‌شناسی سامانه‌های ایران

سومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان
6 آذر 1398
آغاز پذیرش مقالات و ثبت نام در چهارمین کنگره بین المللی و شانزدهمین کنگره ملی ژنتیک ایران
6 آذر 1398

چهارمین کنفرانس زیست‌شناسی سامانه‌های ایران

 

به نام حضرت دوست        که هر چه داریم از اوست

با استعانت از خداوند منان، چهارمین کنفرانس زیست‌شناسی سامانه‌های ایران در تاریخ 6 و 7 اسفند ماه 1398 با محوریت “بهره مندی از توان متخصصین داخلی” در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری برگزار خواهد شد.
قریب به 30 سال از ظهور زیست‌فناوری در کشور می­گذرد. حاصل تلاش‌های مجدانه اساتید این حوزه، تربیت نیروی انسانی متخصص، تولید علم، تولید محصول و تجاری‌سازی یافته­ های زیست فناوری در کشور است. طی زمانی که گذشت، استفاده از ابزارهای مهندسی ژنتیک و بیوانفورماتیک دریچه­ های جدیدی را به روی عالمان و عاملان زیست فناوری کشور گشود. اما همیشه یک پرسش مطرح بود که “آیا همه ابعاد سامانه ­های زیستی مد نظر قرار گرفته­ است؟” و ” در سامانه مد نظر چه نقاط نامکشوف و غیرقابل کنترلی وجود دارد؟” جواب به این سوالات، نگاه دقیق و همه جانبه را می­ طلبید که همان زیست­ شناسی سامانه­ ای بود.
کنفرانس چهارم در ادامه سه کنفرانس قبلی، رخداد مهمی در عرصه زیست‌فناوری کشور خواهد بود و تلاش مسئولین کنفرانس بر این است تا با حضور فعّال فرهیختگان و علاقمندان زیست‌فناوری کشور در طی دو روز سخنرانان کلیدی در حوزه‌های مختلف پزشکی، صنعت، کشاورزی و علوم زیستی در مورد زمینه‌های تخصصی مربوطه به ارائه دستاوردها بپردازند. کارگاه‌های آموزشی تخصصی و ارائه مقالات به صورت شفاهی و پوستر نیز از برنامه‌های اصلی کنفرانس خواهد­بود. از دیگر برنامه­ های مورد نظر در این کنفرانس بررسی نقشه راه کشور در زمینه زیست­ شناسی سامانه­ ها است که با حضور فعّال شرکت­ کنندگان در کنفرانس انجام خواهد­شد. امید که با همکاری و همدلی همه دلباختگان عرصه­ های علم و فناوری علی­ الخصوص متخصصین و فعّالان زیست­ شناسی سامانه‌ها بتوانیم کنفرانس چهارم را در شأن و جایگاه ایران اسلامی برگزار کنیم.

کنفرانس زیست­ شناسی سامانه­ های ایران

 زمان: 6 و 7 اسفند ماه 1398

مکان: پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری

دیدگاه ها بسته شده است