وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر نقش فعال دانشگاهیان در انتخابات تاکید کرد

دکتر تولایی:هر نوع اقدام توسعه ای نیازمند گفتمان با سازمان محیط زیست است
24 فوریه 2016
تشریح اهداف برگزاری چهاردهمین نشست مشترک روسای پارک های علم و فناوری و مدیران مراکز رشد کشور
1 مارس 2016

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر نقش فعال دانشگاهیان در انتخابات تاکید کرد

Entekhabat Majles 91 (Dor 2Vom)

وزیر علوم،تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران از اهمیت و جایگاه بسیار بالایی برخوردار است گفت: دانشگاهها در زمینه انتخابات رسالت بزرگی بر عهده دارند و باید در خصوص حضور حداکثری مردم و برگزاری انتخاباتی پرشکوه نقش فعالانه و موثر ایفا کنند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد فرهادی در جلسه شورای معاونان این وزارت ضمن تشکر از جامعه علمی و دانشگاهی کشور به خاطر حضور فعال در برنامه های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: دانشگاهیان در پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهم و تعیین کننده داشته اند و در تثبیت و تداوم عزت مندانه نظام جمهوری اسلامی ایران نیز نقش مهمی دارند که در همین راستا، از جامعه علمی و دانشگاهی انتظار می رود در مقوله انتخابات که از ارکان نظام مردمسالاری دینی جمهوری اسلامی برآمده از خواست میلیونها ایرانی است و در قانون اساسی به آن توجه ویژه شده است ، مشارکت و حضوری حداکثری داشته باشند.
وی افزود: انتخابات در قوانین جمهوری اسلامی ایران و اندیشه های امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی آنچنان جایگاهی دارد که اندکی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، تثبیت جمهوری اسلامی ایران که با حضور و خواست میلیونی مردم ایجاد شده بود در معرض انتخاب عمومی گذاشته شد و در سخت ترین دوران دفاع مقدس نیز برگزاری انتخابات حتی یک روز هم به تاخیر نیفتاد.
وزیر علوم اظهار داشت: در جامعه ایران، دانشگاهیان به عنوان یکی از گروههای مرجع فکری، نقش مهمی در هدایت و شکل دهی افکار عمومی دارند و به همبن دلیل باید به تشویق سایر اقشار مردم برای حضور حداکثری در پای صندوق های اخذ رای که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و مسئولان ارشد نظام است همت گمارند .
وی گفت: دانشگاهیان می توانند با تکیه بر دانش و تخصص خود و نقد علمی برنامه های اعلامی نامزدهای انتخاباتی و گروههای سیاسی ، هم در افزایش شور و شوق انتخاباتی در جامعه موثر باشند و هم نقش خود را در زمینه آگاهی بخشی به جامعه برای انتخاب گزینه های بهتر ایفا کنند.
دکتر فرهادی تاکید کرد:آنچه برای دانشگاه اهمیت دارد افزایش میزان مشارکت مردمی در انتخابات است و در این زمینه ، توجه به منافع ملی ، رعایت قوانین و اخلاق اسلامی ایرانی ،تبیین درست و پرهیز از تخریب افراد و گروهها مورد توجه جامعه علمی دانشگاهی است.

1

دیدگاه ها بسته شده است