نشست خبری همایش انجمن‌های غیرسیاسی ایران و کشورهای منطقه

کارگاه مطالعات پروتئین – کارگاه سنتز نانو مواد و کاربرد آن
29 آگوست 2015
دکتر تولایی در مصاحبه با رادیو گفتگو: مطالعه ژنوم، اهمیت استراتژی خاصی پیدا کرده است
2 سپتامبر 2015

نشست خبری همایش انجمن‌های غیرسیاسی ایران و کشورهای منطقه

در تاریخ 94/06/07 جلسه ای با دعوت انجمن فرهنگ و تمدن ایران باستان با هدف بررسی زمینه های همکاری علمی بین کشورهای منطقه و نشست خاص در منطقه اربیل عراق در ساختمان شماره 3 سازمان میراث فرهنگی تشکیل گردید.

این جلسه با مدیریت آقای سهرابی ( مسئول دبیرخانه برگزاری نشست) و با حضور رسانه ها تشکیل گردید، خلاصه ای از ظرفیت های مشترک بین کشورها و ظرفیت های عظیم منطقه و نواقص و ضعف های موجود از جمله جمعیت 500-400 میلیونی منطقه،ظرفیت بازار عظیم بعنوان فرصت و نبود واحد پولی مشترک، نداشتن صندلی در شورای امنیت، نداشتن حق وتو و وجود قریب 46 درصد فقرای جهان در این منطقه با وجود برخورداری از سهم عظیم نفت و گاز، ضرورت برنامه ریزی مطلوب را نشان می دهد.
ظرفیت های علمی در ایران و منطقه می تواند سرمایه مهمی برای رشد و توسعه در منطقه باشد و تعامل فعال با کشورهای همسایه از طریق انجمن های علمی می تواند شرایط  مناسبی را برای شناسایی زمینه های تعامل و آماده سازی دولت ها فراهم نماید.
در این جلسه به وجود بیش از 300 انجمن علمی با موضوعات متنوع علمی در کشور و داشتن فرصت‌های گوناگون برای توسعه همکاری های علمی با کشورهای همسایه اشاره گردید و انجمن‌های علمی بعنوان سفیران دیپلماسی علمی کشور مورد تاکید قرار گرفتند.

 مشاهده خبر به نقل از روزنامه اطلاعات

مشاهده خبر به نقل از خبرگزاری قطره

1

دیدگاه ها بسته شده است