مشخصات سخنرانان سومین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره ملی ژنتیک ایران (23-25 اردیبهشت 97)

ثبت نام زودهنگام کنگره ژنتیک 97 (با هزینه کمتر) تا ۲۰دی ماه 96 تمدید شد.
1 ژانویه 2018
رابطین استانی کنگره ژنتیک 97 (23-25 اردیبهشت)
8 ژانویه 2018

مشخصات سخنرانان سومین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره ملی ژنتیک ایران (23-25 اردیبهشت 97)

Ann E.Murray : وی پروفسور زیست سلولی مولکولی در دانشگاه Humboldt-Universität zu Berlin می باشد. او بر روی مکانیزم های تنظیم ژن توسط اصلاح کروماتین و RNA تحقیق می کند. اومطالعه ی خود را در قالب پروژه Post Doc در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، در مورد خاموش شدن ژن های اپی ژنتیک آغاز کرد و کار خود را به عنوان سرگروه یک گروه مستقل در Max-Planck-Institute for Molecular Genetics در برلین گسترش داد. پس از گذراندن دوره ی استادی در رشته ژنتیک در دانشگاه the universities of Giessen and Duisburg-Essen در سال 2013 به برلین بازگشت. وی در کنار تحقیقات بر روی تنظیمات هتروکروماتینی و سانترومرها در جهت اصلاحات هیستونی، اخیرا تحقیقاتی برروی فرآیند cross-talk دراصلاح t-RNA ها و نحوه ی تنظیم ترجمه ی پروتئین ها انجام می دهد.

عنوان سخنرانی: ارتباط تنظیم ترجمه در یوکاریوت ها با مواد مغذی در باکتری ها توسط شبیه Queuine !

M.A.Faghihi : دکتر محمدعلی فقیهی (M.D. , Ph.D.) ، دانشیار در دپارتمان علوم رفتاری و روانی در دانشگاه the University of Miami, Miller School of Medicine است. وی هم چنین از اعضای مرکز درمان های نوین در موسسه John P. Hussman Institute for Human Genomics به شمار می آید. او مدرک پزشکی (M.D.) خود را در سال 1994 از دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ایران اخذ نمود و در سال 2009 موفق به دریافت مدرک علوم بیوپزشکی (Ph.D.) از موسسه the Karolinska Institute استکهلم، سوئد گردید. او پیش از ملحق شدن به دانشگاه میامی، دوره ای به عنوان Senior Staff Scientist در the Department of Neuroscience at the Scripps Research Institute، فلوریدا، خدمت کرد. دکتر فقیهی متخصص در زمینه ژنتیک RNA، و علاقه مند به RNA های غیر کد کننده، به خصوص رونوشت antisense طبیعی و نقش آن ها در نقایص نورولوژیکی از جمله بیماری های آلزایمر، پارکینسون، مالتیپل اسکلروزیس و سندروم X شکننده هستند.

عنوان سخنرانی: پایگاه اطلاعاتی ایرانیان از تفسیر واریانت های انسانی

Hendrik G.Stunnenberg : پروفسور stunnenberg، محقق در دانشکده علوم دانشگاه RIMLS، هماهنگ کننده پروژه ی بزرگ BLUEPRINT که در سال های 2016-2011 اجرا شده است، می باشد. و هم اکنون رئیس کمیته رهبری علمی بین المللی کنسرسیوم اپی ژنوم انسانی (IHEC) می باشد.

عنوان سخنرانی: Blueprint اپی ژنومی سلول های بنیادی

Massoud Houshmand : رئیس انستیتو ملی آزمایشگاه تشخیصی ژنتیک در زمینه مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی می باشد. دارای مدرک PhD از دانشگاه گوتنبرگ و برنده جایزه ISSCO در سال 2014 به عنوان بهترین محقق زیست شناسی در بین کشورهای اسلامی و برنده ی بهترین محقق در زمینه ی بیوتکنولوژی پزشکی در سال 2015 در ایران شد. دارای بیش از 200 مقاله و 17 کتاب می باشد.

عنوان سخنرانی: تشخیص ژنتیکی پیشرفته

Philippe Froguel: وی مدرک پزشکی خود را سال 1986 و مدرک PhD خودرا سال 1991 از دانشگاه پاریس دریافت کرد. وی اکنون پروفسور ژنتیک پزشکی و رئیس بخش ژنتیک بیماری های رایج در بیمارستان Hammersmith ، دانشگاه Imperial college London,UK میباشد. او همچنین پروفسور اندوکرینولوژی دربیمارستان دانشگاه Lille فرانسه، تهیه کننده پروژه ی تحقیقاتی
“Integrated Genomics and Modelling of metabolic diseases” در مرکز تحقیقاتی CNRS، Lille university و بخش تحقیقاتی انستیتو پاستور است. علاوه براین، وی مسئول آزمایشگاه فرانسوی در حوزه تخصصی دیابت و تحقیق روی EGID و دیابت چاقی است. او نویسنده ی بیش از 630 مقالهی تحقیقی در PubMed و H-index وی 137 میباشد. نام او در بین 400 محققی است که بیشترین ارجاع را داشته اند. PF در سال 1992 ، اولین ژن دیابت، گلوکوکیناز، را ثبت کرد و در سال 2007 اولین GWAS را روی T2D منتشر کرد.

عنوان سخنرانی: جنبه های ژنتیکی چاقی

Lucia Altucci : دانشیار در رشته پاتولوژی عمومی در دانشگاه Naples2 ، جایی که او در آن جا مکانیزم های بیماری ها را با تمرکز بر روی تومورزایی به دانشجویان پزشکی، تکنسین ها و بیوتکنولوژیست ها آموزش می دهد. وی از سال 2014، با همکاری با موسسه AVA و ANVUR به عنوان عضوی از اعضای کمیته ارزیابی بر کیفیت مراکز تحقیقاتی، دانشگاه ها و محققان نظارت دارد. او ویراستار IJBCB ( Elsevier ) و J Clinical Epigenetics (BioMed Central) است. هم چنین او عضو کمیته های ارزیابی بین المللی زیادی در اروپا و خارج آن است. لوسیا برنده جایزه مدال طلا وابسته به ریاست جمهوری، برای برای مطالعاتش رئی اپی ژنتیک و سرزان در سال 2010 و هزینه ها برای تحقیقات روی سرطان توسط موسسه Accademia dei Lincei در سال 2005 تامین شده بود.
تحقیقات وی روی راهکارهای جدید درمانی علیه بیماری سرطان، کشف و توسعه ی دارو، شناسایی عوامل بیماری زا در بیماری ها با تمرکز برروی تغییرات اپی ژنتیکی سرطان است.او یکی از اعضای موسس کمپانی های Mesogenics و Epi-C.v. است.

عنوان سخنرانی: اپی ژنتیک سرطان: از پایه تا کشف دارو1

دیدگاه ها بسته شده است