دادخواستی برای آزادی دکتر سلیمانی

تکنولوژی ویرایش ژنی با محوریت سیستم CRISPR/Cas 9
8 سپتامبر 2019
ژن تنظیم‌ کننده اسکیزوفرنی با همکاری دانشمند ایرانی کشف شد.
22 سپتامبر 2019

دادخواستی برای آزادی دکتر سلیمانی

دادخواستی برای آزادی دکتر سلیمانی

دکتر مسعود سلیمانی، یکی از برجسته‌ترین دانشمندان خون شناسی ایران که در سطح بین‌المللی نیز چهره‌ای شناخته شده می‌باشد، از ۱۵ مهرماه سال گذشته در بازداشت دولت آمریکا می‌باشد. وی که با دعوت کلینیک مشهور «مایو» برای انجام کارهای تحقیقاتی به دفتر این کلینیک در مینسوتا دعوت شده بود، در بدو ورود به آمریکا، در فرودگاه شیکاگو دستگیر شد و به بازداشتگاهی در ایالت جورجیا منتقل گردید!

ظاهراً قرار بوده که دادگاه دکتر سلیمانی حدود دو ماه پیش برگزار شود، اما برگزاری دادگاه نیز به دلایل نامعلومی به تعویق افتاده است. علیرغم عدم موفقیت وکلای دکتر سلیمانی در آزادی ایشان و یا حتی برگزاری دادگاه، هزینه وکلای ایشان در آمریکا تابحال بالغ بر ۱۷۰ هزار دلار شده است.

متاسفانه دکتر سلیمانی که مبتلا به بیماری IBS می‌باشد، در زندان به داروهای خود دسترسی ندارد. همچنین شرایط نامساعد زندان، باعث ابتلای ایشان به نزدیک‌بینی شده، لیکن ایشان حتی به عینک مناسب نیز دسترسی ندارد!

تحمل این شرایط، علاوه بر اینکه باعث ایجاد صدمات روحی و جسمی به دکتر سلیمانی شده، خانواده ایشان را نیز تحت تأثیر شدید قرار داده است. متاسفانه مادر ایشان که از شنیدن خبر بازداشت فرزندش در آمریکا دچار سکته مغزی شده و هفت ماه در کما بود، چندی پیش دار فانی را وداع گفت. همسر و فرزند ایشان نیز در شرایط روحی نامناسبی به سر می‌برند.

اساتید دانشگاه تربیت مدرس اقدام به تهیه یک پتیشن (دادخواست) بین‌المللی نموده و از سازمان ملل، رییس‌جمهور آمریکا و وزارت دادگستری آمریکا می‌خواهند که هر چه سریعتر نسبت به آزادی دکتر سلیمانی اقدام کرده و رفتارشان با ایشان مطابق با قوانین حقوق بشری، و در شأن یک دانشمند تراز بین‌المللی باشد. از عموم دانشگاهیان دعوت می‌گردد این پتیشن را امضا کنند.

شایان ذکر است پر کردن این درخواست، تنها نیازمند وارد کردن اسم، فامیل و ایمیل بوده و حدود ۳۰ ثانیه از وقت شما را می‌گیرد، اما می‌تواند به آزادی یکی از برجسته‌ترین دانشمندان کشور از زندان ناعادلانه گردد:

http://chng.it/mLNHD9g25N

دیدگاه ها بسته شده است