تشریح اهداف برگزاری چهاردهمین نشست مشترک روسای پارک های علم و فناوری و مدیران مراکز رشد کشور

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر نقش فعال دانشگاهیان در انتخابات تاکید کرد
24 فوریه 2016
ژنتیک ایران در رتبه پنجم جهان
7 مارس 2016

تشریح اهداف برگزاری چهاردهمین نشست مشترک روسای پارک های علم و فناوری و مدیران مراکز رشد کشور

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، اهداف برگزاری چهاردهمین نشست مشترک روسای پارک های علم و فناوری و مدیران مراکز رشد کشور را که در روز های 12 و 13 اسفندماه در پارک زیست فناوری خلیج فارس(قشم) برگزار می شود تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر خسرو پیری ، تعامل و همفکری مدیران پارک های علم و فناوری و مدیران مراکز رشد کشور و هم افزایی بیشتر بین تصمیم گیران روسای پارک های علم و فناوری و مدیران مراکز رشد کشور و تبادل نظر با مسئولان وزارت علوم، سازمانها و دستگاههای اجرایی را از اهداف برگزاری این نشست اعلام کرد.
وی ابراز امید واری کرد شرکت کنندگان در این نشست بتوانند در خصوص تسهیل قوانین بیمه، مالیات، گمرگ، کمبود بودجه، و نحوه استقرار شرکت های خارجی در پارک های علم و فناوری داخل کشور تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.
مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، حمایت های مالی، تامین بودجه برای ایجاد زیرساخت های مناسب و تجهیز کارگاهها و آزمایشگاهها و همچنین حمایت مالی از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور را از جمله برنامه های وزارت علوم برای رفع موانع موجود و ارتقای جایگاه پارک های علم و فناوری اعلام کرد.
دکتر پیری گفت: در مقایسه با پارک های علم و فناوری جهان، پارک های علم و فناوری ایران از نظر کمی در سطح مناسبی هستند ولی از نظر کیفی در حال رشد سریع می باشیم و با حمایت دولت تدبیر و امید از تبدیل علم به ثروت و فراهم کردن بسترهای آن در دانشگاهها،حرکت به سوی دانشگاههای کارآفرین و طراحی برنامه های عملیاتی مطابق با برنامه ششم توسعه کشور و اقتصاد مقاومتی، شاهد رشد روز افزون پارک های علم و فناوری باشیم.

1

دیدگاه ها بسته شده است