بیستمین کنگره ملی و هشتمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران

فراخوان فرصت تحقیقاتی
16 می 2018
برگزاری کنفرانس علمی تشخیص مولکولی در بلاروس از تاریخ 6-5 مهرماه 1397 ( 28-27 سپتامبر 2018 )
30 ژوئن 2018

بیستمین کنگره ملی و هشتمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران

با استعانت از درگاه خداوند متعال و با همدلی و همراهی همه دست‌اندرکاران حوزه علوم زیستی از رشته‌ها و گرایش‌های مختلف، بیستمین کنگره ملی و هشتمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران در راستای تحقق بخشیدن به اهداف سند ششم توسعه علمی کشور و نقشه جامع علمی جمهوری اسلامی ایران و با هدف ایجاد فضای تعامل و هم‌اندیشی علمی بین محققان و دانشمندان علوم زیستی در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود این کنگره با مجوز و همکاری انجمن زیست‌شناسی ایران در تاریخ‌های سی و یکم مرداد ماه لغایت دوم شهریور ماه سال هزار و سیصد و نود و هفت خورشیدی در دانشگاه مراغه برگزار خواهد شد. در این همایش در کنار ارائه آخرین دستاوردهای علمی، پژوهشی و فناوری در زمینه‌های مختلف علوم زیستی، نشست‌های هم‌افزایی و هم‌اندیشی به‌منظور بحث و تبادل نظر بین اساتید، دانشجویان، پژوهشگران و متخصصان در ارتباط با پروژه‌های تحقیقاتی جدید و چشم‌اندازهای آنها و همچنین کارگاه‌های آموزشی تخصصی  برگزار می‌شود. محورهای اصلی کنگره در حوزه‌های مختلف زیستی مشتمل بر زیست‌شناسی سلولی و ملکولی (ژنتیک، بیوشیمی و بیوفیزیک)، میکروبیولوژی، زیست‌شناسی گیاهی (فیزیولوژی گیاهی، سیستماتیک و اکولوژی گیاهی، سلولی و تکوینی گیاهی)، زیست‌شناسی جانوری (فیزیولوژی جانوری، بیوسیستماتیک جانوری و اکولوژی جانوری، بافت‌شناسی و …) و زیست‌شناسی کاربردی (بیوتکنولوژی، نانو بیوتکنولوژی، بیوتکنولوژی پزشکی، علوم محیط زیست و…) است.

کمیته برگزاری کنگره در بعد علمی و اجرایی در تلاش است با برگزاری این همایش بتوانند ضمن فراهم‌سازی فرصتی بی‌بدیل درجهت بهره‌مندی مستمر و نهادمند از خرد جمعی و کمک به ارتقاء کمی و کیفی اهداف و برنامه‌های مشترک در سایه تعامل و همکاری متقابل مؤسسات علمی، آموزشی و پژوهشی و نیز سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی در سطح ملی و بین‌المللی، گام‌ مؤثری  بردارد.

چشم انتظار راهنمایی‌ها و نظرات ارزشمند همه بزرگواران و دلسوزان حوزه‌های گوناگون زیست‌شناسی برای انجام این وظیفه خطیر و مهم هستیم. پیشاپیش مقدم تمامی فرهیختگان و علاقمندان عرصه علم و فرهنگ این مرز و بوم عزیز و همچنین دانشمندان حوزه علوم زیستی از اقصی نقاط گیتی را به شهر تاریخی و فرهنگ دوست مراغه و دانشگاه مراغه گرامی می‌داریم و امیدواریم که با همراهی و حضور مغتنم صاحب‌نظران و پژوهشگران گرامی و دانش‌پژوهان عزیز از سراسر ایران و جهان، این همایش معظم را به پرشورترین و مؤثرترین شکل ممکن برگزار نماییم. در سایه توجهات حضرت حق، انشاءالله.1

دیدگاه ها بسته شده است