برگزاری نشست خبری با حضور رئیس و دبیر علمی یازدهمین کنگره ژنتیک ایران

در مراسم اختتامیه یازدهمین کنگره ژنتیک / از پیشکسوتان علم ژنتیک و نویسندگان مقالات برتر تقدیر و تشکر شد
19 ژانویه 2011
برگزاری جلسه شاخه انسانی انجمن ژنتیک ایران
19 ژانویه 2011

برگزاری نشست خبری با حضور رئیس و دبیر علمی یازدهمین کنگره ژنتیک ایران

با نزدیک شدن زمان برگزاری یازدهمین کنگره ژنتیک دکتر محمد تقی اکبری و دکتر محمد حسین صنعتی در نشست خبری با حضور خبرنگاران از رسانه‌های مختلف شرکت کردند.

در این نشست که صبح روز یکشنبه نوزدهم اردیبهشت ماه 88 در محل انجمن ژنتیک برگزار شد خبرنگاران از خبرگزاری‌های ایسنا، مهر، فارس، ایلنا، اکونیوز، آنا، ایرنا، واحد مرکزی خبر، باشگاه خبرنگاران جوان و شبکه خبر دانشجو و همچنین روزنامه‌های همبستگی، مردم سالاری، آرمان، اخبار پزشکی، جهان اقتصاد، وحدت نیوز، الوفاق، آفرینش و رسالت شرکت داشتند.

در این نشست دکتر اکبری با بیان این که در هیچ عرصه ای از علوم زیستی بدون یاد گرفتن از علوم ژنتیک نمی توان به موفقیت رسید افزود: علم ژنتیک در حوزه دامپزشکی،گیاه شناسی،جانور شناسی و میکرو اورگانیسم فعالیت‌های خوبی انجام داده است.

وی با بیان اینکه این کنگره هر دو سال یکبار توسط انجمن ژنتیک برگزار می شود تصریح کرد: کنگره امسال نسبت به کنگره گذشته 50 درصد رشد داشته است.

رئیس انجمن ژنتیک در ادامه خاطر نشان کرد: کنگره‌ها هم همواره با استقبال بیش از پیش شرکت کنندگان همراه است؛ به نحوی که تاکنون یکهزار و 200 مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شده است و از این تعداد کمتر از 200 مقاله به صورت سخنرانی و 900 مقاله به صورت پوستر ارائه خواهند شد.

در این نشست خبری دکتر محمد حسین صنعتی دبیر علمی یازدهمین کنگره نیز شرکت داشت و در جمع خبرنگران صحبت کرد.

به گفته دکتر صنعتی دانش ژنتیک وارد عرصه جدیدی شده بطوری که سال دو هزار را سال انفجار اطلاعات در علم ژنتیک معرفی کرده اند. صنعتی ادامه داد: علم ژنتیک در زمینه تشخیص و درمان بیماری ها پیشرفت های فراوانی داشته است بطوری که امکان تشخیص بسیاری از بیماری های ژنتیک انسانی فراهم شده است.

1

دیدگاه ها بسته شده است