اختتامیه چهارمین جشنواره آموزشی تحصیلی «جایزه ملی ایثار» برگزار شد.

برگزاری وبینارهای انجمن آمار ایران
10 ژوئن 2020
پیام برای عرض تسلیت
27 جولای 2020

اختتامیه چهارمین جشنواره آموزشی تحصیلی «جایزه ملی ایثار» برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام سید محمدعلی شهیدی محلاتی نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم ضمن تشکر از دست‌اندرکاران برگزاری چهارمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار گفت: همکاران بنیاد شهید و امور ایثارگران از ماه‌ها قبل در حال تلاش و برنامه‌ریزی برای برگزاری این جشنواره‌اند. برگزاری اختتامیه این جشنواره به دلیل شیوع بیماری کرونا و مشکلات ناشی از آن به تعویق افتاد و امروز با برنامه‌ریزی‌های انجام شده به صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی افزود: از ابتدای شروع انقلاب اسلامی تاکنون افراد زیادی با ایثارگری‌ و فداکاری تمام هستی خود را فدا کرده‌اند و امروز وظیفه همه ما قدردانی از این عزیزان و فرزندان آنان است. چهارمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار نیز یکی از همین برنامه‌هاست که برای تجلیل از فرزندان ایثارگرانی که در عرصه‌های علمی و تحصیلی به موفقیت رسیده‌اند برگزار می‌شود.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با تقدیر از دستگاه‌های همکار در برگزاری این جشنواره گفت: جا دارد از همکاری‌های مدیریت حوزه‌های علمیه سراسر کشور، وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آموزش و پرورش و دانشگاه آزاد اسلامی در برگزاری این جشنواره تشکر ویژه داشته باشیم.

معاون رییس جمهور در پایان تأکید کرد: برنامه‌ها و جشنواره‌هایی  برای تقدیر از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران به صورت مستمر برگزار می‌شوند و ان‌شاءالله شاهد درخشش بیش از پیش این عزیزان در سطح کشور باشیم.

حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی‌راد، معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز درباره چهارمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار گفت: این جشنواره برای تقدیر از موفقیت‌های علمی و آموزشی نسلی برگزار می‌شود که بذر بالندگی آن توسط امام خمینی (ره) در 34 سال قبل کاشته شد.

وی افزود: امیدواریم حمایت و تلاش‌های همیشگی ریاست محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران منجر به ارتقای تحصیلی بیش از پیش جامعه ایثارگری شود و در آینده شاهد حضور چهره‌های بیشتری در این جشنواره باشیم و از حضور این نخبگان در عرصه مدیریت کشور بهره بیشتری ببریم.
بیانیه هیئت داوران این جشنواره نیز توسط محمدعلی فقیه مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران و دبیر چهارمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار قرائت شد.

همچنین پیام‌های تصویری دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر محمدمهدی تهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به جشنواره پخش شد. در پایان این مراسم اسامی 71 برگزیده این جشنواره اعلام و مراسم تقدیر از آنان به صورت مجازی برگزار شد.

در چهارمین جشنواره ملی جایزه ایثار، سرکار خانم محدثه ولی زاده دانشجوی جانباز و عضو فعال انجمن ژنتیک ایران رتبه اول دکتری ژنتیک مقطع پی اچ دی را در بین کل دانشگاه های ایران را کسب نمودند. ایشان از دانشجویان نخبه جناب آقای دکتر محمود تولایی رئیس انجمن ژنتیک ایران و جناب آقای دکتر مسعود سلیمانی رئیس انجمن هماتولوژی می باشند.

به همین منظور مراسم تقدیر از سرکار خانم محدثه ولی زاده دانشجوی جانباز پنجاه درصد و فرزند جانباز چهل درصد در مقطع دکتری رشته ژنتیک و منتخب چهارمین جشنواره جایزه ملی ایثار از واحد علوم و تحقیقات در روز یکشنبه ۹۸/۳/۲۵ با حضور جناب آقای دکتر مسعودی ریاست محترم واحد، جناب آقای دکتر فرزانه مدیرکل محترم حوزه ریاست ، جناب حجه الاسلام دکتر اکرمی مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحد، جناب آقای دکتر رشیدی معاون محترم فرهنگی و دانشجویی و سرکار خانم دکتر سلیمانی معاون محترم آموزشی در واحد علوم وتحقیقات برگزار گردید.

در این مراسم پس تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آقای طالبی مدیر امور شاهد وایثارگران واحد ضمن خیر مقدم به حاضرین به تشریح روند برگزاری جشنواره جایزه ملی ایثار پرداخت و در خصوص این جشنواره در واحد علوم وتحقیقات افزود طی چهار دوره این جشنواره ۱۴۳ دانشجو مدارک و مستندات خود را ارائه داده که بر اساس دستورالعمل دریافتی بررسی و در هر دور یک نفر از ۷۱ منتخب کشوری و ۱۸ منتخب دانشگاه آزاد اسلامی دانشجوی واحد علوم وتحقیقات بوده است.

در چهارمین جشنواره نیز ۲۸ نفر متقاضی بودند و در نهایت سرکار خانم ولی زاده برگزیده شدند . سپس آقای دکتر مسعودی ریاست محترم واحد حضور ایثارگران و جانبازان را در دانشگاه موجب برکت و ایجاد فضای معنوی دانسته و بویژه از دانشجویانی که دارای مراتب علمی و پژوهشی هستند خواست که با حضور و تلاش بیشتر خود برای حل مسائل و مشکلات جامعه تلاش نمایند . در پایان لوح تقدیر و تندیس جشنواره و هدیه واحد تقدیم سرکارخانم ولی زاده گردید .

دیدگاه ها بسته شده است