فراخوان شناسایی نیاز شرکت‌های صنعتی در حوزه هوش مصنوعی

چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران
8 فوریه 2021
اولین سمپوزیوم بین المللی و سومین سمپوزیوم ملی کریسپر
18 مارس 2021

فراخوان شناسایی نیاز شرکت‌های صنعتی در حوزه هوش مصنوعی

فراخوان شناسایی نیاز شرکت‌های صنعتی در حوزه «هوش مصنوعی»

 

در سال‌های اخیر، روند تزریق فناوری‌های جدید به صنایع مختلف، از غذایی و هوایی گرفته تا نفت، گاز و پتروشیمی، معدن و فولاد، و لوازم خانگی قوت گرفته است. برخی از این فناوری‌های جدید به بهبود یا توسعه محصولات جدید، و برخی نیز به ارتقای کارآیی یا اثربخشی فرایندهای داخلی صنایع کمک می‌کنند، و در نهایت، به تقویت توان نوآوری بنگاه‌های صنعتی و بهبود رقابت‌پذیری آن‌ها منجر می‌شوند.

امتزاج فناوری‌های جدید و در صدر آن‌ها، خانواده بزرگ فناوری اطلاعات با صنعت، به قدری چهره صنایع مختلف را دگرگون ساخت و هزینه و زمان نوآوری در آ‌ن‌ها را کاهش داد که برخی این پدیده را «انقلاب صنعتی چهارم» نامیدند. صنعت برآمده از این انقلاب که به «صنعت 4» موسوم است، با اتکا به فرصت‌های ناشی از فناوری اطلاعات، از فرایندهای کارآمدتر، انعطاف‌پذیرتر و سریعتری برای تولید کالاهای باکیفیت‌تر و در عین حال ارزان‌تر برخوردار است.

منابع مختلف، فناوری‌های مختلفی را به عنوان پیشران «انقلاب صنعتی چهارم» معرفی کرده‌اند که از ریزپردازنده‌ها یا حسگرهای هوشمند تا سیستم‌های صنعتی و تولیدی مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، سیستم‌های تجزیه و تحلیل کلان داده و داده‌کاوی، شبیه‌سازی، واقعیت افزوده یا مجازی و … را در بر می‌گیرد.

از این رو، مرکز توسعه فناوری‌های نوظهور دیجیتال با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور تقویت بنیه نوآوری صنایع بزرگ کشور و رقابت‌پذیری آن‌ها در بازارهای داخلی و خارجی از طریق تسهیل ورود به صنعت نسل چهارم و جذب فناوری‌های جدید، فراخوان حاضر را منتشر کرده است که هدف آن، شناسایی نیازهای صنایع بزرگ در حیطه «انقلاب صنعتی چهارم» با تاکید بر»هوش مصنوعی«  است.

شرکت در این فراخوان برای همه شرکت‌‌های صنعتی واجد شرایط، آزاد و رایگان است.

📕 اطلاع‌ از شرایط ثبت‌نام

🖥 iChallenge.ir

دیدگاه ها بسته شده است