تشریح اهداف برگزاری چهاردهمین نشست مشترک روسای پارک های علم و فناوری و مدیران مراکز رشد کشور

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر نقش فعال دانشگاهیان در انتخابات تاکید کرد
11 اسفند 1394
ژنتیک ایران در رتبه پنجم جهان
11 اسفند 1394

تشریح اهداف برگزاری چهاردهمین نشست مشترک روسای پارک های علم و فناوری و مدیران مراکز رشد کشور

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، اهداف برگزاری چهاردهمین نشست مشترک روسای پارک های علم و فناوری و مدیران مراکز رشد کشور را که در روز های 12 و 13 اسفندماه در پارک زیست فناوری خلیج فارس(قشم) برگزار می شود تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر خسرو پیری ، تعامل و همفکری مدیران پارک های علم و فناوری و مدیران مراکز رشد کشور و هم افزایی بیشتر بین تصمیم گیران روسای پارک های علم و فناوری و مدیران مراکز رشد کشور و تبادل نظر با مسئولان وزارت علوم، سازمانها و دستگاههای اجرایی را از اهداف برگزاری این نشست اعلام کرد.
وی ابراز امید واری کرد شرکت کنندگان در این نشست بتوانند در خصوص تسهیل قوانین بیمه، مالیات، گمرگ، کمبود بودجه، و نحوه استقرار شرکت های خارجی در پارک های علم و فناوری داخل کشور تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.
مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، حمایت های مالی، تامین بودجه برای ایجاد زیرساخت های مناسب و تجهیز کارگاهها و آزمایشگاهها و همچنین حمایت مالی از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور را از جمله برنامه های وزارت علوم برای رفع موانع موجود و ارتقای جایگاه پارک های علم و فناوری اعلام کرد.
دکتر پیری گفت: در مقایسه با پارک های علم و فناوری جهان، پارک های علم و فناوری ایران از نظر کمی در سطح مناسبی هستند ولی از نظر کیفی در حال رشد سریع می باشیم و با حمایت دولت تدبیر و امید از تبدیل علم به ثروت و فراهم کردن بسترهای آن در دانشگاهها،حرکت به سوی دانشگاههای کارآفرین و طراحی برنامه های عملیاتی مطابق با برنامه ششم توسعه کشور و اقتصاد مقاومتی، شاهد رشد روز افزون پارک های علم و فناوری باشیم.

1

دیدگاه ها بسته شده است